Jakich zasad warto przestrzegać wynajmując auto z wypożyczalni?

Jakich zasad warto przestrzegać wynajmując auto z wypożyczalni? Jest kilka podstawowych zasad, którymi powinien kierować się odpowiedzialny kierowca. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, szanujmy się wzajemnie, a prowadzenia auta i jazda samochodem będzie czystą przyjemnością.

Zasady, których warto przestrzegać

Gwarantujemy Wam regularnie serwisowane samochody, w doskonałym stanie technicznym, jednak bezpieczeństwo na drodze, podczas jazdy zależy już tylko od Ciebie. Najważniejsze jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz zdrowy rozsądek kierowcy. Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych zasad, które warto przestrzegać kierując pojazdem.

Pamiętaj o ograniczeniach prędkości

Pośpiech na drodze nie jest wskazany w żadnej sytuacji, nieważne czy jedziemy samochodem prywatnym, czy z wypożyczalni. Skutek nieuważnej jazdy zawsze będzie ten sam: mandat lub – co gorsza – stłuczka/wypadek. Pamiętajcie, że obowiązek opłacenia mandatu za przekroczenie prędkości podczas jazdy spoczywa na kierującym pojazdem, nie na wypożyczalni. Nawet jeśli mandat przychodzi pocztą, widnieją na nim wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym wypożyczalnia w łatwy sposób ustali dane kierującego pojazdem w danym dniu. Dlatego ściągnij nogę z gazu i nie rób sobie niepotrzebnych wydatków oraz nieprzyjemności.

speed rental - przestrzegaj zasad

Parkuj w miejscach do tego wyznaczonych

Jeżeli nie chcesz dostać mandatu za nieodpowiednie parkowanie lub nie chcesz, aby straż miejska zablokowała lub odholowała Ci auto, to parkuj w miejscu do tego przeznaczonym. Wykup bilet parkingowy i nie zapewniaj sobie dodatkowych wrażeń w postaci mandatu, który będziesz zmuszony opłacić. Parkując w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu w większości przypadków utrudniamy swobodny przejazd innym kierowcom. Zachowanie takie jest nieodpowiedzialne i generuje spore utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego warto myśleć o sobie nawzajem.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy jest niezwykle ważne. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem, pamiętaj o foteliku, który jest obowiązkowy. Fotelik musi być dostosowany do masy i wzrostu dziecka. Fotelik ten powinien spełniać wymogi określone w przepisach UE lub regulaminach EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dzieci w pojeździe. Podczas podróży pamiętaj również o zapięciu pasów, gdyż prawo o ruchu drogowym mówi: “Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy.”

Powyższych zasad należy i warto przestrzegać, aby cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą.


W sprawie wynajmu busa zapraszamy do kontaktu:

TELEFON: 660 155 230 
E-MAIL: info@speedrental.eu

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego:

Dodaj komentarz